KYK Asansöründe Ölen Arkadaşları İçin Eylem Yapan Öğrencilere Polis Tehditi! ‘Biber Gazı Sıkarım’

Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda 16 öğrencinin bindiği asansörde meydana gelen  kazada 1 öğrenci hayatını kaybetti. Öğrenciler, KYK yönetimine tepki göstermek için protesto ederken, polisin ‘biber gazı sıkarım, müdahale ederim’ tehditiyle karşılaştı.

Aydın’da gece saatlerinde KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi sonucu meydana gelen kazada Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetti, 15 öğrenci yaralandı.

Aydın Valisi Yakup Canbolat, asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi. Asansörün birinci kattayken henüz kapısı kapanmadan kaymaya başladığını, bu sırada asansördeki öğrencilerden birinin panik yaparak dışarı çıkmak isterken arada sıkışarak vefat ettiğini açıkladı.

Öte yandan asansörle ilgili sorunların daha önce de yönetime bildirildiğini ve tedbir alınmadığını söyleyen öğrenciler, ölen arkadaşları için KYK yönetimini protesto etti. Polisin, öğrencileri ‘biber gazı sıkarım, müdahale ederim’ diyerek tehdit etmesi sosyal medyada tepki çekti. ?

Başka bir görüntüde ise bölgeye çevik kuvvet ekipleri ve TOMA gönderildiği görüldü. Öğrenciler, polislere ‘öğrencilere böyle mi sahip çıkıyorsunuz?’ diyerek tepki gösterdi. ?

Sosyal medyada yer alan bir diğer görüntüde de öğrencilerle jandarma arasında arbede yaşandığı görüldü. ?

Sosyal medya kullanıcıları, arkadaşlarını kaybeden öğrencilere yapılan müdahaleye tepki gösterdi.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x