Ağrı sızı yara izi kalmıyor! Sarı kantaronun yağı da çayı da şifa

1-CİLT SAĞLIĞI

Sarı kantaron deri iltihabını engellemesi ve kan dolaşımını iyileştirmesiyle öne çıkıyor. Sarı kantaron yağı, kuru, hassas veya kaşıntılı ciltler için kullanılabilir. Sarı kantaron yağı, küçük yaralar ve yanıklar, güneş yanıkları, akne, kepek ve egzama tedavisinde de kullanılıyor.

2-SİVİLCE VE AKNE LEKELERİNE VEDA

Kantaron yağının cilt üzerindeki önemli etkilerinden biri de lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu etki sayesinde düzenli olarak kantaron yağı kullanımıyla yüzde veya vücutta yer alan yara, yanık ve sivilce izleri giderilebiliyor.

3-BİTKİNLİK VE HALSİZLİĞİN İLACI

Sarı kantaronun sadece yağı değil çayı da oldukça faydalı. Kantaron çayı depresyon tedavisinde önerilen bir çaydır. Bunun yanında bitkinlik, halsizlik ve yorgunluk gibi şikâyetlerin giderilmesinde kullanılması olumlu sonuçlar verebilir.

4-UZUN SÜRE TOK TUTAR

Yemeklerden önce tüketilmesi önerilen sarı kantaron çayı tok tutucu özelliğe sahip olmasıyla biliniyor. Uzun süre mideyi terk etmeyen flavonoidler ve uçucu yağlar tokluk hissi yaratmaya yardımcı olduğundan sarı kantaron da zayıflama konusunda vücudu destekler. Sabah ve akşam içilen sarı kantaron çayı ile yapılan sarı kantaron kilo vermenize de yardımcı olur.

5-ÖDEM ATMAYA YARDIMCI

Sarı kantaron bitkisi güçlü bir antioksidandır. Bu nedenle ödem attırmaya da yardımcı olur. Gut hastalığında son derece etkilidir. Ayrıca kantaron mide duvarını ve asidini korumaya yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x